Састав и функционисање екокиллера

Фебруар 2019

Видео: Ана Брнабић - Завршна реч - о функционисању органа државне управе и локалне самоуправе (Фебруар 2019).

Anonim

Ekokiller - нова генерација на инсектицид во рускиот пазар. Неговата уникатност лежи во фактот дека принципот на ефектот на овој прашок врз инсектите се разликува од стандардните препарати.

Ekokiller Оваа можат ефикасно да се елиминира и на заеднички инсекти (dvuhvostok, мравки, aphids, итн), и се користи за "хемија" лебарки и креветот грешки.

Состав и работа Ekokillera

Составот вклучува Ekokillera третираат на одреден начин диатомит (kilzegur, планински брашно) - беж прав со големина на честички од 10-35 микрони. Добијте го во карпите.

Ако честичките од прав удираат во телото на инсект, се јавува оштетување на надворешните капаци. Буквално Ekokiller намалување на заштитен слој од инсекти и почнува да ја апсорбира влагата од целото тело. Во рок од неколку часа, штетниците умираат од дехидрација (дехидратација). За ефективна работа на лекот доволно е инсектот да е извалкан во прав.

НАШИТЕ читачи РЕКОМЕНДУВААТ! Во борбата против грешки, нашите читатели се советуваат од страна на отпуштачот од отпад. Електромагнетна и ултразвучна технологија со 100% ефикасност се справува со бедра, лебарки и други инсекти. Апсолутно безбеден, еколошки агент за луѓето и за миленичиња. Прочитајте повеќе тука …

Во исто време, ниту еден од инсект не е во можност да се развие имунитет да Ekokilleru, како што се влијанието место механички, не се користи отров (која може да се користи за да се).Честички од минералот може да го оштетат заштитниот восок слој од кој било инсект. Паразит може да преживее само ако тоа ќе биде во однос на 100% влажност ќе биде во можност за прочистување на прав и да одат во извор на вода за да се заврши обновата на заштитен слој. Затоа, во пракса, веројатноста за преживување да се стреми за нула.

Ekokiller можат ефикасно да се справи со ларви (нимфи), но не ги убива јајцата на креветот грешки. Мора да знаете дека после третманот со станови кревет бубачка возрасни ќе умрат, а преживеаните ќе имаат нови јајца. Затоа, може да потрае малку повеќе од една недела за целосно искоренување на паразитот.

со оваа ефикасна работа инсектицид Ekokiller поповолно се разликува од другите производи на пазарот. Неговата уникатност лежи во фактот дека Ecokiller не содржи отрови и не предизвикува алергии. Кога се обработуваат просториите, децата, животните и луѓето склони кон алергиски реакции можат да останат во затворен простор. Исто така во воздухот нема мирис и токсични емисии. Кога ја обработувате градината и градината, Ecokiller нема да влијае на квалитетот на културата и растенијата.

Силициум диоксид од кој се состои прашокот е инертна (неутрална) супстанција. Што значи - апсолутно безбеден и безопасен за кожата и мукозните мембрани на луѓето и на домашните миленичиња. Неговата безбедност во прилог на истражување докажува дека третирани Дијатомејска земја се користи во медицината и козметологијата како додатоци апсорбирачки агенс или минерали во исхраната.

Сепак, не заборавајте ги вообичаените безбедносни мерки: кога се обработува просторијата треба да се користи респиратор и очила. Очите треба да се исплакнат кога се внесува прашок.

Единствениот недостаток на EkoKiller е дека по истребувањето на инсектите, третираните простории ќе бараат општо чистење. Прав беж боја треба да се отстрани од сите површини и подови со вообичаени детергенти.

Во градина или зеленчукова градина, запомнете дека Ecokiller (како и секој инсектицид) ги убива сите инсекти, вклучително и корисни. Затоа, посипете растенија и почвата треба да биде деликатна.

Како да се користи EkoKiller

Идентификувајте ги местата на инсекти (на пример, душеци, по должината на плочките, слотовите, кујната област итн.).

Истурете го Eokiller во прав на овие места. На инсектите не падне на креветот, ставајќи ги нозете во сад со прашок. Значи паразитите се загарантирани да загинат, и вашиот сон нема да биде нарушен.

Подобро е да се обработи градината во безветрен период без врнежи. Сепак, дури и по дожд, Eko-killing во прав не ги губи своите својства.

НАШИТЕ читачи РЕКОМЕНДУВААТ! За да се ослободиме од крлежите, нашите читатели го советуваат отпуштачот од штетници. Работата на уредот е базирана на технологијата на електромагнетни импулси и ултразвучни бранови! Апсолутно безбеден, еколошки агент за луѓето и за миленичиња. Прочитајте повеќе тука …

Ecokiller е единствен модерен инсектицид. Прво, апсолутно е безбедно за луѓето и за миленичињата. Второ, таа ефикасно се справува со сите видови штетни инсекти. Повеќе од една деценија аналози на оваа дрога се користат во САД. Сега постои можност да се купи руски производ по прифатлива цена.