Услови коришћења и користи од лека против бува адвокат

Јули 2019

Видео: Senators, Governors, Businessmen, Socialist Philosopher (1950s Interviews) (Јули 2019).

Anonim

Капки "адвокат" за да помогне да се донесат болви кај кучињата и мачките Капки "адвокат" за да помогне да се донесат болви кај кучињата и мачките. Покрај тоа, тие помагаат да се ослободат од други болести.

Опис на подготовка

На лек за болви е достапен во течна форма и е продаден во форма на пипети. Изберете дрога врз основа на тежината и видот на домашно милениче.

Цената на лекот варира во зависност од видот на лекот. Цената зависи од видот и тежината на животното. "Адвокат" може да се користи за лекување на: саркоптична болест;

 • ентомоза;
 • дирофиларијаза;
 • демодикоза;
 • Otdetoxes.
 • Капки "Адвокат" може да се користи за лекување на различни болести

Услови на употреба

На лек за болви се применува недопрена и сува кожа на животни во места каде миленици не се во можност да го лижат. Кучињата капки депонирани точка на ножеви и регионот на 'рбетот, мачки - околу ушите и вратот.

 • Еден килограм тежина бара 0, 1 милилитар од лекот.
 • Ако кожата на животното е навлажнета или оштетена, "Адвокатот" не треба да се применува. Не е можно да се мијат животните на крајот на процедурата 4 дена. По употребата на производот, измијте ги рацете со сапун и вода.

Можете да се ослободите од болви по само една процедура. Но, ако има многу паразити, можеби ќе треба повторно да се третира по еден месец.

 • Пред употреба, извадете го заштитното капаче од пипетата.Потоа само прободете ја заштитната мембрана на бедрото.
 • Нашите читатели препорачуваат!

За да се ослободиме од болви, нашите читатели го советуваат отпуштачот од штетници. Работата на уредот е базирана на технологијата на електромагнетни импулси и ултразвучни бранови! Апсолутно безбеден, еколошки агент за луѓето и за миленичиња.

Прочитај повеќе тука …

Важно!

Лекот се плаши од вода. Затоа, по употреба, животните не треба да се искапат, особено во отворена вода. Ако кучето е големо, треба да се примени на неколку области. Дозата е избрана според тежината.

Болката лек се применува на непроменета и сува кожа на животни на места каде што миленичињата не можат да го лижат

таб. 1 - дозата на препарат во согласност со кучиња со тежина од

тежина категорија

тежина доза, mg концентрација на imidacloprid, mg / kg Концентрација моксидектин, mg / kg Мали куче
до 4 0 4 10 2, 5 Просечна куче
Од 4 до 10 1 25 6 Голем куче
10 до 25 2, 5 25 6 Многу големи кучиња
25 до 40 4 16 4 Карактеристики и недостатоци

Лекот за болви е доста ефикасен.

Тоа помага да се ослободите од: helminths;

 • болви;
 • пцуењето;
 • крлежи.
 • Вредностите на лекот, исто така, вклучуваат:

Многу е погодно, кога купувате веднаш да добиете 2 лекови - од енто и ектопаразити.

 • "Адвокат" се користи за различни тежински категории на животни, кои се движат од 4 килограми до 40 килограми. Лекот е погоден за сите кучиња без исклучок.
 • Болката лек сигурно го штити животното за 4 недели.
 • "Адвокат" е исто така добар, бидејќи е лесно да се купи во било која продавница за миленичиња. Цената е доста висока, но ефектот е достоен за тоа.
 • Лекот за болните "Advocate" е достапен во течна форма и се продава во форма на пипети
Лекот има некои недостатоци.

Во ретки случаи, "Адвокатот" дава несакани ефекти:

повраќање;

 • чешање;
 • еритрема на кожата;
 • Контаминација на волна.
 • Потоа, дури и без третман, несаканите ефекти исчезнуваат. Понекогаш постојат нервни ефекти кога лижат животно со лек. Во некои случаи, се случува прекумерна саливација.

ВЕ МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА!

За брзо отстранување на болви, постојат само три ефективни опции:

Повикување на службата за дезинсекција (скапи);

 • Набавка на електронски репелер (1390 рубли); Хемикалии (сомнителен ефект).
 • Прочитај повеќе тука …

  Мерки на претпазливост

  "

  Адвокат" треба да се користи според некои правила.

  Запомнете ги мерките за заштита и хигиена во процесот на апликација. Ако производот се појави на рацете и мукозните мембрани, неопходно е да се измие супстанцијата со голема количина вода.

  • Во процесот на работа е забрането пушење, пиење и јадење.
  • За да се огласи куче и да му се признае на децата по третманот не треба да биде.
  • Ако имате неколку животни, ве молиме да ги третирате сите животни веднаш, не се истегнувајте неколку дена.
  • Употреба на дрога "Застапник" (видео)
  • Прегледи на клиенти

  "Застапник" сака голем број потрошувачи. Тие ја забележуваат неговата ефективност и стабилност. Третманот може да се спроведува само еднаш месечно. Ова е доволно за да се постигне добар резултат. Агентот активно дејствува на внатрешни и надворешни паразити. Формата на пуштање е погодна, и методот на апликација.

  Лекот за болви е многу популарен и поради популарноста на компанијата. Германската компанија одамна е поврзана со безбедност и одличен квалитет.

  Потрошувачите уверуваат дека производот добро се поднесува од животни. Тоа е безбедно за бремени и доилки кучиња. Лекот може да уништи цела група на паразити. Кучето нема гадење, за разлика од таблетите. За разлика од вакцините, лекот, исто така, се смета дека е штетно. Начинот на примена е многу лесен. Во процесот на обработка на сите миленици се чувствуваат добро.

  Капките "застапници" се безбедни за бремени и доилки.

  Вреди да се забележи од негативните својства дека мирисот е непријатен и не исчезнува долго време

  . Неговата цена е исто така доста висока. Лекот не дејствува јасно на крлежи. Затоа, Ви препорачуваме да прочитате статија во која зборуваме за тоа како можете да изберете ефикасен лек за крлежи за кучиња.

  Активни состојки во составот Подготовката на болви е многу ефикасна поради фактот дека содржи 2 хемикалии - моксидектин и имидаклоприд.

  Имидаклоприд

  е супстанца која се синтетизира врз основа на никотин. Таа припаѓа на групата на хлороникотинил инсектициди. И покрај тоа што супстанцијата има силно влијание врз паразитите, таа е апсолутно безбедна за луѓето и животните. Имидаклоприд совршено ги штити животните од болви, крлежи, како и нивните ларви и јајца. Ефектот е активирање на паразитните рецептори кои се чувствителни на никотин.

  Моксидектин е полусинтетички елемент кој припаѓа на класата на милбецимини. Се користи во ветеринарната медицина од 1980 година. Супстанцата ги стимулира каналите осетливи на глутамат и хлор, придонесува за приливот на хлоридните јони. Како резултат на тоа, ендопаразитите развиваат парализа. На нервниот систем на миленичето, супстанцијата нема ефект.

  Ако правилно се придржувате до дозата, лекот може да се користи за различни видови кучиња. Во однос на лицето, лекот се однесува на умерено опасен, што значи дека мора да се следат одредени правила на претпазливост. Ако имате повеќе животни, вршат третман "адвокат", штом сите домашни миленици, не се водат за неколку дена

  Капки се чува далеку од директна сончева светлина, на температура од 0-30 степени, во место кое е недостапни за деца далеку од храната.

  Контраиндикации

  Експертите не се препорачува употреба на лекот во следниве случаи:

  ако животното тежи помалку од 1 килограм;

  ако возраста на кучето не достигне 7 недели;

  • возраста на маче треба да биде најмалку 9 недели;
  • миленичето има здравствени проблеми;
  • во комбинација со други производи кои содржат макроциклични лактони.
  • Како да се третираат на кучето капки од
  • болви (видео) го претстави дрога е прилично скапи, но тоа е најдобро одговара да го убие паразити. По апликацијата, производот е ефективен долго време - за 4-5 недели.