Гет: ударац за бубе

Јули 2019

Видео: Тоботы 4 сезон - Новые серии - 19 Серия | Мультики про роботов трансформеров (Јули 2019).

Anonim

Подготовка доби можност да го уништи несакани "соседи" во една апликација на bedbugs во куќата нема да биде задоволен никој. За жал, тие се повеќе почнаа да ги окупираат нашите станови. Зошто е оваа активност тафтабити, тоа не е јасно, но на обичниот човек не мора да се разбере зошто паразити повторно засили и излезе од своето скривалиште. Едноставна личност сака едно нешто - да ги уништи непријатните новодојденци и да го спаси својот дом од нова инвазија.

За среќа, продавниците голем број на ефективни прва помош од страна bedbugs. Во прилог на стариот Dichlophos, други лекови се на полиците. Неодамна, популарноста го добива лекот Земи од бедра. Колку е ефективна и како функционира? Како се разликува од неговите претходници? Да разгледаме подетално

Опис

ќе се смета за опасност класа 3, ниско-токсични и речиси безопасни за топлокрвни суштества. Ова е нова генерација дрога, која ги вклучува сите предности и недостатоци на инсектициди кои се користат.

Претставува бела емулзија. Сепак, бојата може да варира од бела до крем. Се пакуваат во шишиња.

Кога просечната чек од паразити на шишето ќе биде доволно простор за обработка на сите станови

Мирисот на дрога пријатен и потсетува на мирисот на алкохол и лимон.Нема дополнителни мириси од сегашната дрога не се случи. Мирисот е слаб, па затоа не е фатен од сите. Активната супстанција се раствора во вода. Вистинскиот лек затоа нема мириса на растворувачи.

Нашите читатели препорачуваат!

За да се ослободиме од грешки, нашите читатели го советуваат отпуштачот од штетници. Работата на уредот е базирана на технологијата на електромагнетни импулси и ултразвучни бранови! Апсолутно безбеден, еколошки агент за луѓето и за миленичиња.

Прочитајте повеќе тука …

Земете може да биде ослободен како решение или во микроинъектирана форма.

Активната супстанција

Добие содржи хлорпирифос, чија концентрација во едно шише изнесува 5%. Ова е отров на новата генерација што има невро-паралитички ефект. Под дејство на отров, нервниот систем е оштетен - отровот го блокира ширењето на импулси низ нервните влакна. Како резултат на тоа, се јавува неуспех на многу телесни системи, инсектот започнува со напади, парализа, што доведува до смрт.

Исто така оваа супстанција припаѓа на категоријата за контакт. Ова значи дека затруениот поединец ќе ги отруе сите други инсекти кои доаѓаат во контакт со него. Ова ви овозможува да ги уништите паразитите во нивните гнезда и во повеќето недостапни за места за обработка.

На три-димензионални модел на молекула на активната состојка - хлорпирифос

алатка произведени со најнова технологија во областа на хемијата - активната супстанца се активира само со почетокот на операциите на излезот од капсулата.

Поради нејзиното контактно дејство, Get има продолжено дејство. Труењето агент е ефикасен не само против клопчињата, туку и против болви, лебарки.

Како да се ослободите на креветот грешки (видео)

Предностите подготовка

Лек грешки се - нова генерација на дрога, дозволувајќи им да се ослободи од креветот грешки во неколку дена

Висока ефикасност:

 • должи на продолжената акција на грешки се инфицираат и умираат во рок од 40 дена при користење на растворот и 6 месеци со употреба на препарат за капсула;
 • главната смрт на населението се случува на првиот ден.

ВЕ МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА!

Постојат само три ефикасни опции за брзо отстранување на бедра:

 • Повикување на службата за дезинсекција (скапи);
 • Набавка на евтин електронски репелер (1390 рубли); Хемикалии (сомнителен ефект).
 • Прочитајте повеќе тука …

  Други предности:

  не е потребна повторна апликација;

  • безбедност во употреба - лекот е практично безопасен за луѓето и за домашните миленици;
  • Едноставност на подготовката - производот се раствора во вода и се нанесува на површината;
  • отсуство на мирис;
  • не остава дамки на нештата;
  • способност да се користи како профилакса.
  • Конс:

  Голема цена во споредба со многу други инсектициди.

  • Овој минус е неутрализиран од фактот дека нема потреба од повторни набавки на средства за спроведување на нови третмани. При користење на препарат, можно е да се заборави за грешки најмалку половина година. Во исто време, можно е да се спречат болви и лебарки.

  Нарачка за обработка

  Кога го користите станот, препорачливо е да користите лична заштитна опрема: маска или респиратор и гумени ракавици

  Сите парчиња мебел што треба да се обработуваат мора да бидат ослободени од нештата.

  • Притиснете го мебелот од ѕидовите и слободниот пристап до врските и задните површини на кабинети.
  • Подгответе раствор: растворете еден дел од лекот во 10 делови од вода.
  • Наполнете го растворот во пиштол за прскање.
  • Спреј го производот на површината, лекувајте ги столбови, пукнатини, подни, дрвени и метални делови за мебел, тапациран мебел, обидувајќи се да избегнете перници и ќебиња.
  • Затворете ја просторијата и не го вентилирајте неколку дена.
  • По неколку дена исплакнете ја просторијата и површините со вода.
  • Третманот со лекови за болва или тавтабита се прави приближно со истиот алгоритам.

  важен прилог - пред шишенце разредување треба да биде целосно разнишан, бидејќи микро гранули (капсула) дрога се реши до дното и разреден раствор може да испаднат не толку концентрирани. Веднаш разредете го средството во спреј.

  Можете исто така да се запознаете со особеностите на користењето на Combat за да ги убиете грешките.

  Како да се готви "ГЕТ" (видео)

  Правилата за селекција

  Постојат фалсификати на лекот, кои се многу помалку ефикасни. Значи треба да знаете точно како изгледа вистинскиот Изглед.

  Ние ја прикажуваме фотографијата каде што го споредуваме оригиналното шише (лево) и лажната (десно)

  Прво, шишето треба да го содржи писмото Get. Ако зборот е напишан со два Т, тогаш тоа е лажна. Датумот на пуштање на шишето е врежан, а има и мембрана со фолија, со лого на капачето.

  Шишето е нужно непроѕирно, бело, а етикетата на него има лого.

  Спречување

  Двапати годишно може да се справи со рамен како превентивна мерка, така што инсектите не се пресели од нивните соседи, и да се елиминира случајно "шпиони". За ова, не е потребно да се изврши целосна обработка. Доволно е да го спречите производот по должината на плочките, на задните површини на мебел и кревети.

  Третман на соба од лежалки

  "Земи" е една од ретките алатки што имаат толку долго дејство. Ова е нејзината главна конкурентна предност, која во комбинација со ефикасноста и безбедноста го прави толку популарен.

  Уништување на гребнатини во стан (видео)