Како се ослободити пацова - него да отровне пацове?

Јули 2019

Видео: Наследници (2015) - руски филм са преводом (Јули 2019).

Anonim

Изгледот на стаорци и глувци куќа не е во секој случај она што страв и опасност, особено ако тие се сместени во една станбена зграда. Во приватна куќа или на dacha на овие глодари може да се види во станбена зграда, гаража и пилешко кокошарник. Ајде да дознаеме како да ги извадиме и како да ги отруеме дома.

отров Глушецот дома

Ако некое лице се наоѓа во куќата на стаорец или глувчето, потребно е итно да се повлече и се надевам дека тоа ќе оди сама по себе. Овие глодари секогаш се враќаат на место каде што не допираат и работат гнезда. За да ги отрујат дома може да се купат лекови или народни лекови. станбена зграда на Baiting треба да се врши во целост, земајќи ги во предвид подрумот, омилено место на стаорци. Денес Интернет врие од разни електронски скршеници, кои, наводно, се плашат од глодарот. Овој метод не помага да се повлече "непоканети гости".

Алатки за baiting стаорци најефикасен

Ако ви се случува да се донесе Schurov или глувци, знаеме што значи на baiting стаорци најефикасен. Запомнете дека отровот влијае и на миленичињата, па затоа треба внимателно да се користи дома, ова исто така важи и за кокошката.

Ефективно уништување на глодар и глушец од стаорец . Овој мамка ја спречува циркулацијата на крвта, а животното умира во рок од два дена. Глодар отров што значи дека треба да се меша со семки од сончоглед, пченка, варена каша или сирење.Krysid е зависност, се применува на секои 2 месеци.

Професионалци се советуваат да ги отрујат очите со лекот Голијат . Глодари не умираат веднаш, но по неколку дена. Тие имаат кислородно гладување, животните одат надвор и умираат надвор од куќата.

Испуштањето штетни жители ќе му помогне на Морорат . Тоа е исто така моќен лек, од кој животните умираат на 5-ти ден.

Како да станам стаорци и глувци надвор од куќата

Дури и кога во куќата нема други животни, треба да одберете сигурен отров за лицето. На крајот на краиштата, многу често нејзиниот специфичен мирис има лош ефект врз нашето тело. Една од ефективните и безбедно лекови е Стаорец смрт. Овие кеси можат да бидат изложени не само во живеалиште, туку и во штала и во куќа за кокошки. Смртта на глодарот не доаѓа веднаш, отруените животни ја напуштаат просторијата. Оваа алатка исто така е економична. Таа содржи ароми и антимикробни супстанции кои остануваат ефективни две години. Оваа дрога е добра за да ги отруе паразитите во станбена зграда, бидејќи тие го повлекуваат околу периметарот.

Уште едно сигурно средство за ставање под стаорци и глувци во куќата е Оревокршач и Зоокумарин. Оревокршач е желе-како производ во форма на рамен топки. Овој отров е ефикасен во услови на висока влажност. Прашокот Zoocumarin може да се користи и во приватна куќа и во станбена зграда. Тој меша храна. Zoocumarin е способен за офорт на очите со 100% ефикасност, и глувци со 70%.

Како што покажува праксата, миленичињата не го земаат наведениот отров. Но труповите на глодари можат да ги предизвикаат труење. Затоа, ако забележите труп во дворот, отфрлете го.

Како да се отстранат стаорците од кокошката од народните лекови

Појавата на овие глодари исто така предизвикува многу болести. И ако стаорец влезе во пилешко кокошарник, сигурно се храни на вашето домаќинство. Дома, може да се заклучи со многу методи. Огромни парчиња памучна волна натопени во нане масло и лежеше околу дупките на глодари. Пеперминтата ги исечува белите дробови на животните, и тие си заминуваат, па дури и можат да умрат. Друг популарен метод за тоа како да се отруе човечки предок е да се шири човечката коса. Овие животни јадат коса што лошо влијае на нивното здравје. Исто така, можно е да се отрујат глодари дома со mothball. Бидејќи оваа супстанца е отровна, во моментот на постапката, прашањето за миграција на птицата мора да се зголеми.

Отколку да ги отруе стаорците во кокошката?

Да ги отруе опасните соседи ефикасно со амонијак. Рашири го во дупките на дупките и остар мирис ќе ги убие глодарите. Дома, се препорачува да користите сув кравски измет. Кога паразитот ја јаде, ќе се наполни во внатрешноста и ќе го убие животното.

Повлечете ги овие животни препорачани со зелен пипер. Таа мора да се дистрибуира во доволни количини во близина на дупките. Други сведоштва велат дека е можно овие лица да се etching со лаврово лист. Тоа дејствува смртоносно на телото на стаорецот. Треба да се набие во јами и да се стави во близина на нив.

Ова се најефективните и достапни начини со кои е дозволено да се трујат опасните животни дома. Сепак, сметаат дека нивниот број, бидејќи зависи од тоа колку треба да го примените отровот. Инаку, не сите глодари ќе умрат.