Како се користи цомбат бубашвабе

Јули 2019

Видео: CS:GO Tactical Combat FOLDING POCKET KNIFE W/ Tiger Tooth Blade (Јули 2019).

Anonim

значи "Борба" ги штити против лебарки "Борба" алатката штити против лебарки. Тој е еколошки и безбеден за луѓето и животните. Помага за брзо и ефикасно отстранување на штетници без дополнителна работа.

Опис на препаратот

Присуството на лебарки е непријатно и опасно, бидејќи тие можат да предизвикаат разни инфекции. "Combat" е произведен од Henkel Home Care Korea Ltd. Хемиските елементи што се користат во составот овозможуваат брзо отстранување на штетниците.

Доделување

Лекот од лебарките активно се користи дома. Под името на брендот се прават средства од различни форми. Сите тие даваат добар ефект. Изборот на лекот зависи од степенот на контаминација на станот. Најпопуларните аеросоли, гелови и стапици.

гел "Борба" сигурна, ниска концентрација на хемиски елементи

Услови на употреба

Како да се аплицира гелот

Ова значи дека гел е слатка инсектицид. Се реализира во шприц. Како резултат на тоа, многу е лесно да се борите против паразити. Лекот активно се користи за апликација во тешко достапни места. Гел се користи во секој стан. Лекот е безбеден, концентрацијата на хемиски елементи е ниска. Во мали концентрации, гелот не може да им наштети на животните и луѓето.

Гелките ги содржат следните супстанции:

 • конзерванси;
 • пиретроиди;
 • гел база;
 • храна мамка.

Ефикасност - висока, цена - ниска.

Нашите читатели препорачуваат!

За да се ослободиме од лебарки, нашите читатели го советуваат отпуштачот од штетници. Работата на уредот е базирана на технологијата на електромагнетни импулси и ултразвучни бранови! Апсолутно безбеден, еколошки агент за луѓето и за миленичиња.

Прочитајте повеќе тука …

Аеросолите "Борба", може да се примени не само во стандардни апартмани, но, исто така, во канцеларии, болници, во производството и во колиби

Аеросолите и спрејови

Подготовка на лебарки во форма на спреј е претставен во широк спектар. Се продава заедно со специјални млазници. Прскањето во овој случај е точна.

Производот е развиен врз основа на најсилните инсектициди. Тоа помага да се изнесат не само лебарки, туку и муви, булки и други штетници.

Аеросолите можат да се користат не само во станбени куќи, но, исто така, во канцеларии, болници, во производството и во колиби. Видови на спрејови на пазарот се поделени според употребените хемиски супстанции и за наменетата намена. Најпопуларниот тип е multisress. Лекот е универзален, кој се користи за борба против сите видови летање и индексирање на штетници.

Пиретроид е главната активна супстанција. Тоа предизвикува парализа на инсектите, кои влијаат на нивниот нервен систем.

За оптимален ефект беше прскање "Борба" треба да се врши во области со голем sklopleniya паразити

Во некои спрејови "Борба", може да се користи супстанции како што се imiprotin и tsifentorin. Тие дејствуваат веднаш и не го нарушуваат здравјето на луѓето и животните. Аеросолите од презентираниот вид може да се користат дури и во расадникот.

За да ефект е оптимална за распрскување треба да се спроведе во области со голема концентрација на паразити. Посебно внимание треба да се посвети на следниве места:

 • системи за вентилација;
 • первази;
 • risers;
 • областа на ноќни маси и маси во кујната.

Замки од паразити

Лекот е мала пластична кутија, во која е отровна супстанција. Инсектите паѓаат во стапицата и се инфицираат. Презентираниот "Борба" може да се користи и како превентивна мерка и како метод на борба.

Замките функционираат на принципот на верижна реакција. Тавтабита, заробен, добива отров на одложено дејство. Како резултат на тоа, тој самиот станува заразен и други паразити кои го контактираат. Како резултат на тоа, сите штетници во станот умираат. Со точната локација на стапиците, работата оди доста брзо.

ВЕ МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА!

За брзо отстранување на болви, постојат само три ефективни опции:

 • Повикување на службата за дезинсекција (скапи);
 • Набавка на електронски репелер (1390 рубли); Хемикалии (сомнителен ефект).
 • Повеќе тука …

  Како да одберете средства за лебарки (видео)

  Замките имаат голем број на предности: долгорочни;

  висока ефикасност;

  • леснотија на користење;
  • безбедност за луѓето.
  • Постојат производи на пазарот кои се стилизирани за ламинатни подови. Тие се малку поскапи.
  • Исто така, може да ве интересира статија во која зборуваме за разновидноста на видовите и правилата за користење на стапици од лебарки.

  Предности и недостатоци

  Средствата од оваа серија имаат бројни предности:

  моќен ефект;

  импресивен волумен;

  • погодна форма и начин на апликација.
  • Средствата од оваа серија имаат бројни предности, од кои едниот е моќен ефект од Од недостатоците вреди да се спомене прилично високата цена.
  • Сепак, фактот дека борбата против паразитите може да се спроведе дури и на тешко достапни места, целосно ги плаќа трошоците. Во спрејови има пригодна цевка-млазница, што е дополнителен плус.

  Мерки на претпазливост

  Не-прскањето "Combat" е апсолутно безбедно за луѓето. Кога работите со него, носете респиратор и бањарот не е потребен. Сепак, треба да се носат ракавици за да не се предизвика појава на алергиски реакции. Кога ја третирате просторијата со прскани производи, мора да се користи респираторна заштита.

  Потрошувачите Осврти

  Потрошувачите често избираат гелови за борба против паразити. Тие имаат намерен ефект. Лекот е едноставно исцеден и капките се применуваат во насока на растојание од 1 метар едни од други. Важно е да не се испушти супстанцијата! Бидете сигурни дека ќе го нанесете гелот на:

  превртување;

  канализациони цевки; за вентилациони шахти;

  • за греење цевки;
  • во областа под мијалникот;
  • во пукнатините на ѕидовите и подот.
  • Неподготовка "Борба" е апсолутно безбедна за лице
  • Сепак, лекот не треба да се применува на ткивото - дамките може да останат. Исто така, не се применува на електрични апарати и приклучници за да се избегне краток спој. Супстанцата трае 3 месеци. За спречување на подобра употреба на дискови.
  • Спреј исто така добиваат добри критики. Тие не само што убиваат паразити, туку и даваат антибактериски ефект. Тоа е, дезинфекција на наводнуваните области е во тек. Еден цилиндар може да се справи со околу 65 квадратни метри. метри од областа, акцијата е инстант, лекот е економичен.

  Кој тип алатка е најпосакувана

  Изборот на производот директно зависи од бројот на паразити, нивната локација, безбедноста на лицето.Така, аеросолите даваат непосреден ефект, но тие се токсични, а дејството не може да се нарече продолжено. Тие не работат за јајца на паразити. Аеросолите не треба да се користат ако има животни и луѓе во куќата.

  Гелот дава добар ефект и е погоден за употреба, но резултатот ќе се појави само по неколку дена. Сепак, лекот може да се јаде од мали деца и животни, бидејќи е слободно достапно.

  Замките се ефикасни, ненаметливи и лесни за употреба. Но, нивната цена е доста висока.

  Како да се ослободите од лебарките (видео)

  Сите подготовки на "Combat" совршено се справуваат со нападни паразити. Гели и аеросоли овозможуваат одржување на одлични услови во станови и куќи. Бактериите и микробите по третманот, исто така, нема да се шират. Можете да купите лекови и онлајн и во редовни продавници.