Карактеристике препарат употреба противоблосхиного адвантикс

Јули 2019

Видео: A tale of mental illness | Elyn Saks (Јули 2019).

Anonim

Капки болви Advantiks® бренд од Bayer CropScience се високо-квалитетни лекови protivobloshinym Капки на болви Advantiks® бренд од Bayer CropScience се protivobloshinym високо-квалитетни лекови. Германскиот производител е глобален снабдувач на ефективни производи и еден од лидерите во сегментот на компании за ветеринарни производи на светскиот пазар.

Опис на дрога

Капки болви "Баер Advantix» се силни отвратителен со цел да се вардат од одредени видови на ектопаразити, како на пример

 • iksodovyekleschi;
 • комарци;
 • Муви и комарци.

"Advantix" помага 30 дена за заштита на животното од паразити.

Функција на акцијата е да се уништи инсекти влезе во миленичиња коса пред датумот на директните залак. Оваа функција производ во голема мера го намалува ризикот од инфицирање на бројни домашни миленици крвен паразит болести кои се пренесуваат со ектопаразити.

Модерни капки "Advantix" многу ефикасен против вошки и вошки, не давајќи им можност да осилото миленичиња

"Advantix" е особено активен против паразитот од првата минута на примена, како и за првите дванаесет часа на активни состојки на лекот уништени до сто проценти од сите болви кои паразитираат на домашно милениче.Покрај тоа, дејството на капки против блокирање е дизајнирано за цел месец на ефикасна заштита од повторени напади на ектопаразити.

Капки "Advantix" не само што веднаш го убие болви и други ектопаразити, но, исто така, да има разурнувачки ефект врз ларвовиден фази на инсекти кои можат да живеат во ѓубре миленичиња и други живеалишта.

Модерни капки "Advantix" многу ефикасен против вошки и вошки, како и многу добро се одвратат комарци и комарци, не давајќи им можност да осилото милениче. Овој имот дозволува речиси 100 проценти да го заштитат животното од појава на такви опасни болести како што се дирофиларија и лајшманиоза.

Нашите читатели препорачуваат!

За да се ослободиме од болви, нашите читатели го советуваат отпуштачот од штетници. Работата на уредот е базирана на технологијата на електромагнетни импулси и ултразвучни бранови! Апсолутно безбеден, еколошки агент за луѓето и за миленичиња.

Прочитајте повеќе тука …

Активна состојка

Висока ефикасност "Advantix" германски дрога врз основа на присуство на дрога во составот на современиот инсектицидни компонента. Активните состојки imidacloprid и перметрин се презентирани, кој овозможува не само средство за систематска работа на инсекти, но исто така, обезбеди контакт и отвратителен ефект на крлежи и ектопаразити.

На imidacloprid активни состојки и перметрин имаат контакт и болвата отвратителен ефект врз

Упатство за употреба

Капки против болви се најзгодно и лесен-за-користење форми на лекови. Перметрин и imidacloprid имаат нагласена синергистички ефект и се во состојба да обезбеди акарициден, инсектицидни и отвратителен ефекти врз видови инсекти, кои често напаѓаат кучињата.Степенот на токсичност во телото на животните може да се припише на капка "Advantix" како умерено опасни средства protivobloshinyh.

Бројни студии покажале дека изложеноста на лекот добро се поднесува од страна на кучињата не само во терапевтски дози, но доколку нивниот број е надмината од страна на пет пати. "Advantix" се нанесува на кожната обвивка на животното. За поефикасно дејство, потребно е внимателно да се шири волната во областа на гребенот. Средства за примена се препорачува да се избере место недостапни за подготовка slizyvanie животното е нанесена.

"Advantix" се применува dropwise на кожата на животното

Капки "Advantix" против болви се достапни во удобен форма и претставува цевка-dropper, кој непосредно пред примената на заштитната капа мора да се отстранат, а потоа да се извршат пункција заштитна мембрана во носот пипети.

За да се справи со големи раси капки дрога мора да се примени на повеќе локации во линија како прав што е можно впива апликација заедно грбот на животното во насока од рамото до крстот.

"Advantix" им е дозволено да се користи за третман и заштита на кученца од два месеци или кога тежината на повеќе од 1, 5 кг. За време на апликацијата, треба да се внимава да се осигура дека кожата на местото на третманот е сува и без оштетувања.

Исто така можете да дознаете за предностите и правилата за користење на болвата капки "Дана", кои исто така имаат добри рецензии од корисниците, но се повеќе прифатлива алтернатива опишани во овој напис на лекот.

ВЕ МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА!

За брзо отстранување на болви, постојат само три ефективни опции:

 • Повикување на службата за дезинсекција (скапи);
 • Набавка на електронски репелер (1390 рубли); Хемикалии (сомнителен ефект).
 • Прочитајте повеќе тука …

  Предностите и недостатоците на

  Главните придобивки на лекот

  против болви "Advantix" се во високата ефикасност, достапност и леснотија на користење, долгорочна заштита и ниска алергиите. Покрај тоа, ако е потребно, третман на алергиски реакции во форма на дерматитис по каснување од ектопаразити, капки од термините е дозволено да се комбинираат со било која дрога. Лесно подготовка пакување "Advantix" ви овозможува да изберете точниот износ на protivobloshinogo фондови и да се постигне ефикасно резултати

  Производител грижа за корисниците и

  за реализација на произведените производи во различни пакување , кој ви овозможува да изберете protivobloshinogo погодно волумен значи зависност од тежината на животното: капки за животни со тежина до четири килограми;

  • капки за животни со тежина од четири до десет килограми;
  • капки за животни со тежина од десет до дваесет и пет килограми;
  • капки за животни кои тежат повеќе од дваесет и пет килограми.
  • Услови на употреба "Advantix"

  Механизмот на дејство на

  По примена "Advantix" на производот активни состојки се дистрибуира во телото на животното и се задржува во епидермисот и во косата.

  • imidacloprid Активната состојка влијае на ацетилхолин рецепторите на членконоги и го нарушува нервните импулси, што придонесува за смртта на паразитски инсекти.
  • Акција перметрин со блокирање на нервните импулси во инсекти, што придонесува до парализа и смрт на ектопаразити.
  • паразитски инсекти на животните умираат во рок од дванаесет часа и крлежи одред случува во рок од два дена по третманот.
  • Отпорен ефект трае не повеќе од еден месец. Ефикасноста се одржува дури и по мокрењето на волната, но треба да се избегнува продолжено изложување на вода на крзно на животното.
  • Инсектите кои паразитираат на животните умираат во рок од дванаесет часа

  Повторениот третман со "Advantix" против болви е возможен не почесто од еднаш во десет дена.

  Мерки на претпазливост

  Несакани ефекти и компликации со употребата на "Advantix" капки според приложените упатства, по правило, се многу ретки. Реакции на кожата може да се забележат поради индивидуална нетолеранција кон активните компоненти. Обично црвенилото и чешањето спонтано исчезнуваат во првите три дена.

  Ако се набљудуваат силни алергиски реакции, препаратот треба темелно да се исплакне со вода и детергент и да се исплакне со значителна количина топла вода. При ракување со животното треба да се користи лична заштитна опрема и да се почитува личната хигиена.

  Капките "Advantix" се ефикасен лек за болви

  Повеќето сопственици на миленичиња користат капки против болва за да ги заштитат своите миленици. Лекот "Advantix" се карактеризира со потрошувачите како ниски алергентни и ефикасни, што ни овозможува да го препорачаме како квалитетен лек и превентивен лек против болви и други големи ектопаразити.